Міністерство культури та інформаційної політики України
 
Наш колектив
 
 
 
     

Хочемо познайомити відвідувачів сайту з науковцями заповідника. Науковими працівниками проводиться науково-дослідна, науково-методична, інформаційна та культурно-просвітницька робота. Вони щоденно трудяться над тим, щоб дослідити різні сторони життя і творчості нашого Кобзаря, донести свої знання до слухача, викликати інтерес у відвідувача, бажання глибшого пізнання Шевченка. Різносторонні знання науковці мають також у галузі українознавства, вони широко досліджують побут, звичаї, обряди, які були поширені у ХІХ ст. у селах Тарасового дитинства.

Творчий колектив заповідника на чолі з генеральним директором організовує різноманітні творчі заходи, а також бере участь у проектах, які проводяться в Україні та за її межами.

     

 

ШЕВЧЕНКО ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА

генеральний директор

Людмила Михайлівна закінчила філологічний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка у м.Києві 1990 року. Повернувшись у рідне село, з 1 серпня 1990 року працювала на посаді молодшого наукового працівника у літературно-меморіальному музеї Т.Г.Шевченка. У 1992 році села дитинства Тараса Шевченка – Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшана об’єднані у Державний історико-культурний заповідник „Батьківщина Тараса Шевченка”. Л.М.Шевченко працює на посаді заступника директора по науковій роботі, а з серпня 1995 року по листопад 2011 року – директором заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”.
У 1999 році за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, високий професіоналізм Людмилі Михайлівні Шевченко було присвоєне почесне звання „Заслужений працівник культури України”.
З 12.02.2016 року наказом Міністерства культури України Л.М.Шевченко призначена генеральним директором заповідника.

     

ДМИТРЕНКО ОЛЬГА ІВАНІВНА

головний зберігач фондів

Ольга Іванівна почала свою роботу у літературно-меморіальному музеї Тараса Шевченка у 1983 році на посаді екскурсовода музею. У 1984 році була обрана секретарем Шевченківської сільської Ради. Повернувшись у 1986 році, була прийнята головним хранителем фондів спочатку музею, а з 1992 року – Державного історико-культурного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”. Маючи понад 25 років досвіду музейної роботи, Ольга Іванівна - професіонал в роботі, талановитий науковець. Крім того, велика кількість записів у Книзі вражень свідчить про її вміння захопити слухача своїми оповідями. Безліч цитат друзів Шевченка, критиків, дослідників творчості, уривки з його творів, почуєте Ви з уст Ольги Іванівни під час екскурсії.

 
     
 

МЕТИК ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

завідувач літературно-меморіального музею
Тараса Шевченка

Людмила Іванівна здобула професію агента з організації туризму та екскурсовода у Черкаському ПТУ №21, у 2012 році закінчила навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. У заповіднику працює з квітня 2006 року. Людмила Іванівна –  майстерний екскурсовод, її цікаві оповіді завжди захоплюють відвідувача, а багаж знань допомагає тримати увагу слухача. На посаді заввідділом музею працює з липня 2018 року.

 

 

СУРЖКО СТАНІСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ

молодший науковий співробітник

Станіслав Володимирович працює на посаді науковця у Моринському меморіалі заповідника з 1992 року. Постійно проводить наукові дослідження з народознавства, вишукує нові, невідомі факти з часів проживання  Тараса Шевченка та його батьків у Моринцях. Проводить цікаві та змістовні екскурсії по об’єктах Моринського відділу заповідника, розповідає про історію рідного краю. Освіта вища.
 

     
 

ХРИСТЕНКО ОКСАНА ВІКТОРІВНА

молодший науковий співробітник

Оксана Вікторівна закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю бібліотекарство і бібліографія. Працює завідуючою відділом народної творчості Вільшанського соціального центру культури і дозвілля, з 2001 року – науковий співробітник заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка” (за сумісництвом).
Це людина, яка пропагує активний спосіб життя, ніколи не сидить на місці, завжди в роботі. Оксана Вікторівна пише цікаві та оригінальні  сценарії масових заходів, розробляє та впроваджує їх в життя. Опікується музеєм історії села Вільшана, який налічує тисячі одиниць музейних експонатів, речей старовини та фотографій, регулярно поповнює його фонди, досліджує та вивчає історію рідного краю. Веде захоплюючу екскурсію експозицією музейної кімнати. Досконало знає історію свого села, працює над книгою, яка широко розкриває сторінки життя Вільшани та її жителів.

     

ТКАЧЕНКО МАРГАРИТА АНАТОЛІЇВНА

молодший науковий співробітник

Маргарита Анатоліївна у 2015 році закінчила факультет української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У 2015-2018 роках працювала на посаді вчителя української мови та літератури Шевченківського НВК. З серпня 2018 року працює у відділі фондової роботи заповідника. Бере участь у науковій роботі заповідника, активно досліджує історію свого краю.

 
     
     
 

КРУПАЧ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА

музейний доглядач

Оксана Володимирівна у 2004 році закінчила Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Історія”. З 2005 року працює у заповіднику музейним доглядачем. Основні її обов’язки – підтримувати затишок та красу у хаті батьків Тараса Шевченка. Та весь вільний час вона присвячує вивченню життєвого шляху Кобзаря і з натхненням розповідає відвідувачам про талановитого Сина українського народу.

     

ЛОСКУЧЕРЕВА ЛЮБОВ АНДРІЇВНА

касир

Завжди привітна та доброзичлива, Любов Андріївна вже майже 20 років зустрічає відвідувачів заповідника чарівною усмішкою. Може розповісти про те, які пам’ятки відвідувачі можуть побачити, перебуваючи на батьківщині Великого Кобзаря. Кожному бажаючому вона запропонує на згадку придбати книгу, путівник, документальний фільм про заповідник, сувенір та іншу рекламну продукцію.

 
Невід'ємною частиною нашого дружного колективу є працівники господарського відділу. Вони вирішують усі господарські питання, дбають про затишок у приміщеннях, чистоту та порядок на території, що належить заповіднику.

Зліва направо: заступник директора Тарас Забожко , водій Микола Демченко, електромонтер Олександр Шпакович,
двірник Юрій Похиленко, комірник Володимир Гуденко, двірник Віктор Демченко, слюсар-сантехнік Олег Грицай

     

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© batjkivshhyna-tarasa.com.ua