Міністерство культури та інформаційної політики України
 
Наш колектив
 
 
 
     

Хочемо познайомити відвідувачів сайту з працівниками заповідника. Науковими працівниками проводиться науково-дослідна, науково-методична, інформаційна та культурно-просвітницька робота. Вони щоденно трудяться над тим, щоб дослідити різні сторони життя і творчості нашого Кобзаря, донести свої знання до слухача, викликати інтерес у відвідувача, бажання глибшого пізнання Шевченка. Різносторонні знання науковці мають також у галузі українознавства, вони широко досліджують побут, звичаї, обряди, які були поширені у ХІХ ст. у селах Тарасового дитинства.

Творчий колектив заповідника на чолі з генеральним директором організовує різноманітні творчі заходи, а також бере участь у проектах, які проводяться в Україні та за її межами.

     

 

ШЕВЧЕНКО ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА

генеральний директор

Людмила Михайлівна закінчила філологічний факультет Національного університету імені Тараса Шевченка у м.Києві 1990 року. Повернувшись у рідне село, з 1 серпня 1990 року працювала на посаді молодшого наукового працівника у літературно-меморіальному музеї Т.Г.Шевченка. У 1992 році села дитинства Тараса Шевченка – Моринці, Шевченкове, Будище, Вільшана об’єднані у Державний історико-культурний заповідник „Батьківщина Тараса Шевченка”.

Л.М.Шевченко працює на посаді заступника директора по науковій роботі, а з серпня 1995 року по листопад 2011 року – директором заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”.

У 1999 році за вагомий особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, високий професіоналізм Людмилі Михайлівні Шевченко було присвоєне почесне звання „Заслужений працівник культури України”.

З 12.02.2016 року наказом Міністерства культури України Л.М.Шевченко призначена генеральним директором заповідника.

     

МЕТИК ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА

заступник директора з наукової роботи 

Людмила Іванівна має філологічну освіту, закінчила Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. З квітня 2006 року працювала молодшим науковим співробітником. У липні 2018 року зайняла посаду завідувача відділом музеїв заповідника.

З грудня 2021 року Людмила Іванівна – заступник директора з наукової роботи. Людмила Іванівна – майстерний екскурсовод, її цікаві оповіді завжди захоплюють відвідувача, а багаж знань допомагає тримати увагу слухача. Вона постійно займається науковою діяльністю: бере участь у міжнародних, всеукраїнських, обласних, районних науково-практичних конференціях, круглих столах, форумах, фестивалях. ЇЇ статті друкуються в науково-популярних журналах, газетах, збірниках конференцій. Спільно з науковцями займається організацією виставок, презентацій тощо. Крім того, Людмила Іванівна проводить різноманітні майстеркласи, квести, вікторини тощо, чим ще більше привертає увагу туристів до малої батьківщини Кобзаря.

 

 
     

 

 

 

МОЛОКОВА ТАМАРА ІВАНІВНА

в.о. головного зберігача фондів

Тамара Іванівна закінчила філологічний факультет Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Прийшла у заповідник 2000 року, довгий час працювала на посаді секретаря.

З 1 квітня 2022 року виконує обов’язки головного зберігача фондів заповідника. Тамара Іванівна організовує облік фондової колекції та нових надходжень, займається оцифруванням музейної збірки, проводить заходи із збереження та консервації музейних цінностей та предметів, активно долучається до організації виставок із фондів установи, займається науково-дослідною роботою. Крім того, є літературним редактором кількох видань заповідника.  

 

     

ТКАЧЕНКО МАРГАРИТА АНАТОЛІЇВНА

молодший науковий співробітник

Маргарита Анатоліївна у 2015 році закінчила факультет української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. У 2015-2018 роках працювала на посаді вчителя української мови та літератури Шевченківського НВК.

З серпня 2018 року працює у відділі фондової роботи заповідника. Бере участь у науковій роботі заповідника, активно досліджує історію свого краю, творчо підходить до роботи, розробляє та впроваджує цікаві заходи для дорослих та дітей – гостей заповідника. Зокрема, вона є автором тематичної гри «Мандруй за Шевченком», яка дає можливість більше дізнатися про життєвий та творчий шлях нашого земляка.

 

 

     
 

КОЛОМАЦЬКА НАТАЛІЯ ВІКТОРІВНА

молодший науковий співробітник
Моринський музейний комплекс

Наталія Вікторівна 2004 року закінчила Львівський національний університет, спеціальність «Журналістика». Певний час працювала на посаді завідуючої відділом листів і соціальних проблем у районній газеті «Шевченків край». З 2022 року зайняла посаду молодшого наукового співробітника заповідника.

Наталія Вікторівна проводить відвідувачам екскурсії територією Моринського музейного комплексу, організовує майстеркласи, читає лекції. Крім того, захоплюється поезією та пише вірші, бере участь у поетичних конкурсах.  

 

     

ХРИСТЕНКО ОКСАНА ВІКТОРІВНА

молодший науковий співробітник
музей історії села Вільшана

Оксана Вікторівна закінчила Київський національний університет культури і мистецтв за спеціальністю "Бібліотекарство і бібліографія". Працює завідуючою відділом народної творчості Вільшанського соціального центру культури і дозвілля, з 2001 року – науковий співробітник заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка” (за сумісництвом).

Це людина, яка пропагує активний спосіб життя, ніколи не сидить на місці, завжди в роботі. Оксана Вікторівна пише цікаві та оригінальні  сценарії масових заходів, розробляє та впроваджує їх в життя. Опікується музеєм історії села Вільшана, який налічує тисячі одиниць музейних експонатів, речей старовини та фотографій, досліджує та вивчає історію рідного краю. Веде захоплюючі екскурсії історичними об'єктами селища.

Оксана Вікторівна видала власну книгу "Вільшана", яка широко розкриває історію села та сторінки життя його жителів.

 
     

 

КРУПАЧ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА

екскурсовод

Оксана Володимирівна у 2004 році закінчила Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя за спеціальністю „Педагогіка і методика середньої освіти. Історія”.

З 2005 року працювала у заповіднику музейним доглядачем – підтримувала затишок та красу у хаті батьків Тараса Шевченка, а також проводила цікаві змістовні екскурсії.

З 2022 року Оксана Володимирівна зайняла посаду екскурсовода заповідника. Займається науковою роботою, проводить дослідження життєвого шляху Кобзаря і з натхненням розповідає відвідувачам про талановитого Сина українського народу.

 

     

ЛОСКУЧЕРЕВА ЛЮБОВ АНДРІЇВНА

касир

Завжди привітна та доброзичлива, Любов Андріївна вже більше 30 років зустрічає відвідувачів заповідника чарівною усмішкою, розповідає про те, які пам’ятки відвідувачі можуть побачити, перебуваючи на батьківщині Великого Кобзаря. Кожному бажаючому вона запропонує на згадку придбати книгу, путівник, документальний фільм про заповідник, сувенір та іншу рекламну продукцію.

 

 

     

ПЕДАН КАТЕРИНА ВАСИЛІВНА

музейний доглядач

Катерина Василівна працює у заповіднику з 2019 року. Дбає про те, щоб експонати, розміщені в експозиції музею, зберігалися у належному та охайному стані. Допомагає науковцям заповідника у оформленні виставок. Активно цікавиться життєвим та творчим шляхом Кобзаря та знайомить з батьківщиною Тараса Шевченка гостей заповідника. Знає безліч традиційних обрядів Шевченкового краю.

 
     
 

ВІДОМЕНКО ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

музейний доглядач
Моринський музейний комплекс

Галина Василівна прийшла в заповідник у листопаді 2016 року на посаду доглядача. Її обов’язок – підтримувати чистоту біля садиб Якима Бойка та Копія.

Галина Василівна не лише вправна господиня на території Моринського музейного комплексу, а й цікавий оповідач, адже у вільний час займається вивченням життя та творчого доробку нашого земляка. Відвідувачі, які приїздять на малу батьківщину Кобзаря з усіх куточків світу, з вдячністю слухають розповіді Галини Василівни.

     

ПОТОЦЬКА ЛІЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА

музейний доглядач
Моринський музейний комплекс

Лілія Олександрівна з травня 2009 року працює у заповіднику музейним доглядачем. Основні її обов’язки – підтримувати затишок та красу у хаті діда Тараса Шевченка Якима Бойка та селянина Андрія Колесника (Копія), де народився майбутній Геній.

Лілія Олександрівна у вільний час вивчає життєвий шлях Кобзаря та ділиться своїми знаннями з мандрівниками.

 
     
 

ПУСТІЛЬНІК КОСТЯНТИН ОЛЕКСАНДРОВИЧ

сторож, гончар
Моринський музейний комплекс

Костянтин Олександрович прийшов в заповідник у 2014 році на посаду сторожа. Він є випускником Київського інституту харчових технологій. Окрім того, чи не вся Україна знає його, як вправного гончаря. Одного разу побувавши на майстеркласі з гончарства в Пироговому, сам дуже захопився цією справою. З того часу вже понад одинадцять років Костянтин Олександрович не лише виготовляє глиняний посуд, але й вчить інших. До того ж гончар є вправним оповідачем. Чи не кожен з відвідувачів заповідника, затамувавши подих, слідкує за вправними руками майстра, який невтомно крутить свій гончарний круг та виготовляє екологічно чистий посуд.

     

 

   
Невід'ємною частиною нашого дружного колективу є працівники господарського відділу. Вони вирішують усі господарські питання, дбають про затишок у приміщеннях, чистоту та порядок на території, що належить заповіднику.

Зліва направо: комірник Володимир Гуденко, двірник Микола Демченко, заступник директора по господарству Тарас Забожко,
двірник Віктор Демченко, електромонтер Олександр Шпакович, слюсар-сантехнік Олег Грицай

     

 

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
© batjkivshhyna-tarasa.com.ua